loader
31.03.2022

System Wczesnego Ostrzegania - wsparcie dla MŚP

System Wczesnego Ostrzegania - wsparcie dla MŚP

 Do 14 kwietnia 2022 r. do godz. 12.00 trwa nabór kierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Celem projektu jest wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania dla przedsiębiorców, którzy doświadczają okresowych trudności w prowadzeniu działalności gospodarczej (wspiercie dla MŚP na wczesnym etapie problemów, kiedy można je jeszcze rozwiązać poprzez narzędzia pozafinansowe, tj. szkolenia, wsparcie doradcze i mentoringowe).

MAKSYMALNE DOFINANSOWANIE: 18 500 zł

Dofinansowanie mogą otrzymać firmy, które doświadczyły:

  • spadku sprzedaży towarów lub usług w okresie 6 miesięcy przed datą zgłoszenia do projektu, z wyłączeniem sezonowych zmian, wynikających bezpośrednio z charakterystyki branży (ogrodnictwo, budownictwo itp.);
  • istotnych zmian kadrowych mających wpływ na prowadzoną działalność gospodarczą (np. odpływ kluczowego personelu) w okresie co najmniej 2 ostatnich miesięcy przed dniem zgłoszenia do projektu;
  • niezależnych od przedsiębiorcy i prowadzonej działalności istotnych zmian prawnych lub technologicznych w branży (takich jak np. cyfryzacja przemysłu), wymuszających konieczność zmian w organizacji firmy lub jej przebranżowienia;

lub

  •  z przeprowadzonej autodiagnozy wynikać będzie, że przedsiębiorca spełnia definicję Przedsiębiorcy w okresowych trudnościach.

Ponadto konieczne jest spełnienie kryteriów formalnych:

  • siedziba przedsiębiorstwa na terenie Polski,
  • określona wielkość przedsiębiorstwa: mikro, małe lub średnie, 
  • działalność zarejestrowana minimum 12 miesięcy przez dniem rozpoczęcia naboru.

 

Kim jest przedsiębiorca w okresowych trudnościach?

Przedsiębiorca w okresowych trudnościach to mały lub średni przedsiębiorca, który w wyniku czynników zewnętrznych lub wewnętrznych utracił sprawność prowadzenia działalności gospodarczej, lub w opinii którego ryzyko spowolnienia jego rozwoju społecznego i gospodarczego w przyszłości jest co najmniej wysokie. Przedsiębiorca w okresowych trudnościach to podmiot, który doświadcza trudności finansowych i pozafinansowych w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Maksymalna wysokość wsparcia to 18 500 zł netto, które możesz przeznaczyć na wybrane przez siebie usługi rozwojowe: szkolenia, doradztwo lub mentoring. Dodatkowo PARP pokrywa koszt przeprowadzenia diagnozy kondycji przedsiębiorstwa.

 

Link do wniosku: System Wczesnego Ostrzegania - PARP - Centrum Rozwoju MŚP

Do dostępnego na stronie formularza zgłoszeniowego należy dołączyć wypełnioną ankietę rekrutacyjną oraz informację o spełnianiu kryteriów MŚP. Rozmiar pliku nie może przekraczać 5 MB, dopuszczalne formaty plików to pdf lub jpg. Możliwe jest również przesłanie spakowanych dokumentów w formacie zip.

Więcej informacji: ProcessTeam sp. z o.o. (ul. Górczewska 137, 01-459 Warszawa).

Dyżury telefoniczne dla przedsiębiorców przygotowujących ankietę rekrutacyjną odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod numerem telefonu 22 350 50 04,  e-mail:  SWO1@processteam.pl.

Powiat Pilski
Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego
Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego
Głównym celem projektu jest umiędzynarodowienie regi...
Zobacz więcej Zobacz więcej
Okiem eksperta
KONFERENCJA ONLINE | Doing Business in Romania
KONFERENCJA ONLINE | Doing Business in Romania
...
Zobacz więcej Zobacz więcej
Projekt pn. „Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego” nr projektu RPWP.01.04.02-30-0001/18 jest realizowany przez Powiat Pilski w partnerstwie z Fundacją na Rzecz Wsparcia Innowacji w JST w okresie od 2 września 2019 r. do 30 września 2023r. Projekt jest dofinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej 1 Innowacyjna i konkurencyjna gospodarka, Działania 1.4. Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałania 1.4.2 Promocja gospodarcza regionu.

Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

ZAMKNIJ