loader
27.10.2021

W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” Pile odbyło się dwudniowe szkolenie dla pracowników jednostek samochodu terytorialnego.

W Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” Pile odbyło się dwudniowe szkolenie dla pracowników jednostek samochodu terytorialnego.

Jak skutecznie pozyskać inwestorów zagranicznych i jak przyciągać kolejne inwestycje w regionie to główne kwestie, które przez dwa dni zgłębiali pracownicy jednostek samorządu terytorialnego w ramach szkoleń stanowiących element projektu „Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego”.

Szkolenie poprowadził Sebastian Kuśmierek – właściciel Agencji Promocji Zagranicznej KONEKTgroup z Warszawy, która od lat zajmuje się ułatwieniem polskim firmom dostępu do rynków zagranicznych, popularyzuje polskie produkty i usługi (głównie w Afryce, Azji, Ameryce Północnej oraz na Bliskim Wschodzie), organizuje międzynarodowe misje gospodarcze, pośredniczy w pozyskiwaniu inwestorów zagranicznych i wspiera samorządy w negocjacjach z potencjalnymi pracodawcami z zagranicy. 

Celem tej formy wsparcia było podniesienie wiedzy z zakresu pozyskiwania inwestorów przez przedstawicieli JST z powiatu pilskiego, co w konsekwencji przełoży się na rozwój regionu, zwiększenie jego atrakcyjności i zasobności mieszkańców powiatu pilskiego.

Przedstawicielom gmin zaprezentowana została również, utworzona w ramach projektu, platforma internetowa promująca m.in. tereny inwestycyjne i dostępne dla inwestorów nieruchomości zabudowane na terenach gmin wchodzących w skład Powiatu Pilskiego.

Szkolenie odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” Pile  w dniach 26-27 sierpnia br. w ramach projektu pn. "Promocja Gospodarcza Powiatu Pilskiego" realizowanego wspólnie z Fundacją na Rzecz Wsparcia Innowacji w JST. Na kompleksowe działania w tym zakresie Powiat Pilski pozyskał blisko milion złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Piła district
Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego
Promocja gospodarcza Powiatu Pilskiego
Głównym celem projektu jest umiędzynarodowienie regi...
See more See more
Expert’s view
From January 1, new provisions of the contract for specific work
From January 1, new provisions of the contract for specific work
...
See more See more
Project entitled "Economic promotion of the Piła district" project no. RPWP.01.04.02-30-0001 / 18 is carried out by the Piła county in partnership with the Foundation for the Support of Innovation in JST from September 2, 2019 to March 31, 2022 The project is co-financed by the European Union under the European Regional Development Fund, Wielkopolska Regional Operational Program for 2014-2020, Priority axis 1 Innovative and competitive economy, Measure 1.4. Internationalization of the regional economy, Sub-measure 1.4.2 Economic promotion of the region.
Ta witryna korzysta z plików cookies, aby lepiej prezentować treści, zapewnić sprawne oraz bezpieczne działanie, a także w celach statystycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. CLOSE